Październik 2024

Szanowni Państwo,

Drodzy Rodzice,

Informuję, że od 8 kwietnia 2019 r. (do odwołania) nasi nauczyciele podjęli decyzję o przystąpieniu do zaplanowanego ogólnopolskiego strajku protestacyjnego. W naszej szkole zostało przeprowadzone referendum zorganizowane przez ZNP i Solidarność. W referendum wzięło udział 80%  pracowników, z czego gotowość do strajku wyraziło 95% osób. W związku z tym, że zdecydowana większość nauczycieli opowiedziała się za strajkiem, istnieje poważne ryzyko, że nie będę miał możliwości zapewnienia w tych dniach opieki Państwa dzieciom.

Z uwagi na to, że dyrektorzy wrocławskich szkół, podobnie jak uczniowie i Państwo - rodzice, przeżywają niepokój związany z przebiegiem egzaminów zewnętrznych, zwróciłem  się do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej (pismo Stowarzyszenia Dyrektorów Szkół Podstawowych miasta Wrocławia) oraz do innych organów nadzorujących pracę szkoły z zapytaniem, czy opisaną sytuację można uznać za sytuację losową .

Ze względów organizacyjnych i w związku z koniecznością zagwarantowania bezpieczeństwa Państwa dzieciom, zwracam się z uprzejmą prośbą o zapewnienie dzieciom opieki w domu i przekazanie wychowawcy klasy (poprzez dziennik elektroniczny Librus bądź zeszyt korespondencji) informacji o tym, czy  Państwa dziecko będzie miało zorganizowaną opiekę w domu. Jednocześnie informuję, że przysługuje Państwu możliwość do skorzystania z zasiłku opiekuńczego (wynikającego z przepisów prawa) w razie sytuacji kryzysowej.

Jednocześnie zapewniam, że zostaną Państwo niezwłocznie poinformowani o przerwaniu akcji strajkowej.

Dariusz Cichy