Lipiec 2024

Niezwykła wystawa

W naszej szkole w holu pojawiła się niezwykła wystawa. Czy pamiętacie, gdy w grudniu podczas kiermaszu świątecznego na jednym ze stoisk były zbierane fundusze na rzecz pomocy ofiarom wojny w Syrii? Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na konto Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. W ten sposób wsparliśmy odbudowę zbombardowanej szkoły w miejscowości Malula w Syrii. Za tę pomoc otrzymaliśmy podziękowanie oraz kilka oryginalnych rysunków z ogarniętego wojną kraju.

Prace przygotowały syryjskie dzieci podczas „małych manifestacji pokojowych”, które miały miejsce w październiku ubiegłego roku w kilku miastach, m.in. w Alleppo, Homs oraz Damaszku. Warto zatrzymać się i zobaczyć, co namalowały dzieci, jak wygląda ich codzienne życie, o czym marzą. Warto zastanowić się, jak jeszcze możemy im pomóc i dlaczego mimo upływu lat  wciąż aktualne są słowa poety „Dziwny jest ten świat, gdzie jeszcze wciąż mieści się wiele zła”….