Lipiec 2024

WARSZTATY MATEMATYCZNO – PRZYRODNICZE W PRZEMKOWIE W DNIACH 15 – 19.02.2016r.

Z myślą o nadchodzącym sprawdzianie szóstoklasisty, w dniach 15.02 – 19.02.2016r. wzięliśmy udział w Warsztatach matematyczno – przyrodniczych w Przemkowie. Przygotowywaliśmy się do nadchodzącego sprawdzianu, rozwiązując przykładowe testy z matematyki.

Mieszkaliśmy w dawnym dworku myśliwskim w Przemkowskim Parku Krajobrazowym. W związku z tym, w ramach programu edukacyjnej ścieżki ekologicznej, odbyliśmy szereg wycieczek, w tym m. in. wycieczkę autokarową do Piotrowic, gdzie zobaczyliśmy i poznaliśmy historię pomnika przyrody - 750 letniego “Dębu Chrobry”, który – mamy nadzieję – odżyje po niedawnej bestialskiej dewastacji. Poznaliśmy również osobliwości przyrodnicze Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.Już pierwszego dnia, podczas gry terenowej „Szlakiem odkrywców”, poznaliśmy  bliżej Przemków i jego historię Nasz pobyt nie ograniczał się tylko do nauki.

Rozwijaliśmy się tam też sportowo i towarzysko.Mieliśmy mnóstwo konkursów i zabaw. Ciekawsze, to:

- konkurs „Mój udział w życiu grupy”.

- zajęcia integrujące grupę: „Rodzinna wyprawa do cyrku”, „Cukierkowe anagramy”, Remmikub i Skrabble

- wieczór przy muzyce

- „Przegląd Talentów”

-  zabawy z tabliczką mnożenia: turniej matematyczny „Olimpijczyk” oraz „Bingo”.

Nie obyło się także bez ogniska z pieczeniem kiełbasek. Mieliśmy szczęście, gdyż zaszczyciła nas zima i urządziliśmy zabawy na śniegu. Podczas realizowanych warsztatów dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy:

- warsztaty, podczas których poznaliśmy życie i obyczaje Indian Ameryki Pn i Pd oraz wykonywaliśmy indiańskie ozdoby. Najwięcej emocji towarzyszyło strzelaniu z łuku do tarczy. Nawet nie wiedzieliśmy, że jesteśmy tak dobrymi strzelcami.

- warsztaty przeprowadzone przez pszczelarza z pasieki „Maja”, podczas których poznaliśmy historię bartnictwa, produkty pszczelarskie oraz narzędzia pracy pszczelarza. Dowiedzieliśmy się wiele o życiu i zwyczajach pszczół. Uświadomiono nam, jak ważną rolę odgrywają pszczoły w życiu człowieka i istnieniu życia na Ziemi. Niektórzy z nas mieli możliwość własnoręcznego wykonania prawdziwej, ozdobnej woskowej świecy.

- „Piernikowy świat Wandzi” wprowadził nas w tajemnicę wypieków miodowych pierniczków z Przemkowa. Świetną zabawą było własnoręczne ozdabianie przygotowanych dla nas pierniczków, które mogliśmy zabrać ze sobą do domów. Trzy najpiękniejsze prace zostały nagrodzone wielkim ozdobnym sercem piernikowym. Wraz ze wspaniałymi wspomnieniami przywieźliśmy mnóstwo ekologicznych pamiątek.