Lipiec 2024

Poznajemy bibliotekę.

Dzieci kochają książki i wchodzą w ich świat z radością. Tym razem nasze dzieci przedszkolne odkrywały bibliotekę szkolną. Odkryły bogactwo książek i różnicę między biblioteką a księgarnią i bardzo im się spodobało, że w bibliotece można wypożyczyć książki za darmo.

Poznały panią bibliotekarkę i dowiedziały się, jak oznaczone są biblioteczne książki, w jaki sposób są rozmieszczone na półkach, by szybko można było je znaleźć, jak należy obchodzić się z książkami, żeby długo służyły czytelnikom, w jaki sposób wypożycza się książki i do czego służy w bibliotece komputer. Dzieci stwierdziły, że najprzyjemniej jest czytać książkę z obrazkami. Dowiedziały się też, że książki są pisane w różnych językach, także alfabetem Braill'a, niektóre mają dołączoną nawet płytę  CD lub cały tekst książki może im przeczytać ktoś inny z audiobooka. Biblioteka to niezwykłe miejsce, a każda książka zabiera czytelnika w świat swej niepowtarzalnej opowieści pełnej wiedzy i wrażeń. Dzieci zapragnęły umieć czytać.