Lipiec 2024

Gościmy na Ostrowie Tumskim. Z wizytą w teatrze.

Wrocław jest pełen wartościowych miejsc. Dzieci z grupy przedszkolnej wybrały się z wizytą na Ostrów Tumski. Po drodze poznawały najbliższą okolicę: budynki mieszkalne, sklepy spożywcze, kiosk ruchu, warzywniak, przychodnię weterynaryjną, żłobko-przedszkole, sklep z armaturą sanitarną, zakład fryzjerski, kwiaciarnię, aptekę, ogród botaniczny, sklep ze zdrową żywnością, zakład fotograficzny, piekarnię, lodziarnię, antykwariat, pocztę czy restaurację.

Największe wrażenie zrobiły jednak na dzieciach zabytki i atrakcje Ostrowa Tumskiego, takie jak pomnik papieża, most Tumski, czyli okłódkowany most zakochanych, dwupoziomowy kościół św. Krzyża i św. Bartłomieja, i katedra św. Jana Chrzciciela. Okazało się, że na Ostrowie Tumskim funkcjonuje także teatr. Dzieciom udało się go odszukać i obejrzeć w nim wspaniałe i mądre przedstawienie pt. "Pączkowe drzewo". Sztuka ta zachęcała widzów do godnego, równego traktowania osób chorych, niepełnosprawnych, gdyż są to tak samo wartościowi ludzie, jak inni. Dzieci z wypiekami na twarzach śledziły zachowanie bohaterów tej opowieści oraz sposób jej przedstawienia – aktorzy użyli bowiem pięknych, dużych kukiełek, występowali w bardzo sugestywnej dekoracji i oprócz tekstów wykonywali piosenki.