Lipiec 2024

Dzień Misia z konkursem recytatorskim pt. „Wiersze o zwierzętach”.

Dzień Misia to jedno z najsympatyczniejszych i najcieplejszych świąt. W oddziale przedszkolnym dzieci obchodzą je z czystą przyjemnością. Wszystko zaczęło się od jednego misia, a bogactwo wielkości, fasonów i kolorów, a czasem nawet ubrań dzisiejszych misiów zdaje się nie mieć końca.W tym roku odbyła się sesja fotograficzna z przyjacielskimi misiami w objęciach, konkurs recytatorski pt. „Wiersze o zwierzętach”

(laureatami zostali: I m-ce: Kacper, II m-ce: Oskar T., III m-ce: Nadia, Hania, Adrian i Kuba Z. Gratulacje!) i kolorowanie pary misiów. Dzieci dowiedziały się także, jak wygląda życie prawdziwych niedźwiedzi, poznały różne gatunki niedźwiedzi żyjących na wolności i spotykanych w zoo, i ze zdziwieniem odkryły, że np. miś panda czy koala w ogóle nie są misiami. Pierwszy z nich należy do szopowatych, a drugi do torbaczy i tylko wyglądają misiowato. Jak dobrze, że są pluszowe misie, do których zawsze można się przytulić, zaprosić je do zabawy. Można im nawet powierzyć sekrety. Po przyjacielsku są z nami cały czas. Życzymy wszystkim misiom wszystkiego najlepszego! Zwłaszcza budzenia radości i poczucia bezpieczeństwa u dzieci.